قیمت ترجمه رسمی مدارک دانشگاهی – قیمت ترجمه رسمی دانشنامه و ریز نمرات
15 نوامبر 2020
هزینه ترجمه شناسنامه با مهر مترجم
27 ژانویه 2021

مهاجرت به استرالیا یا کانادا: کدام یک؟

اگر در تلاش برای مهاجرت هستید، قطعا کشورهای استرالیا یا کانادا از گزینه های مورد نظر شما خواهند بود. این دو کشور با فاصله جغرافیایی زیاد، موقعیت هایی را فراهم کرده اند که انتخاب را برای هر مهاجری سخت می کند. این دو کشور استانداردهای بالایی از سطح زندگی را برای مهاجران فراهم نموده اند که بسیار حائز اهمیت است. در اینجا به تعدادی از این مزیت ها اشاره خواهیم کرد: هر دو کشور استرالیا و کانادا بسیار پهناور هستند و امکان مقایسه تمام شهرهای آنها با یکدیگر امکانپذیر نمی باشد، لذا مبنای مقایسه دو کلان شهر سیدنی و تورنتو خواهد بود. سعی خواهیم کرد از این به بعد اطلاعات جامع و به روزی از انواع ویزاها خدمت شما ارائه دهیم.

مهاجرت به استرالیا یا کانادا

دریافت ویزا و اقامت دائم

می توان گفت در حال حاضر روند درخواست ویزا برای کانادا کمی آسانتر از استرالیا است. به طور مثال، در حالی که پروسه گزینش ویزاهای کاری برای هر دو کشوربر اساس امتیازبندی است، کانادا شرایط نسبتا ساده تری حتی برای دریافت ویزای توریستی دارد.

برای ویزاهای کاری، شاید بزرگترین تفاوت بین دو کشور، نحوه ارزیابی مدارک تحصیلی و سابقه کار است. برای مهاجرت کاری به استرالیا باید مدارک تحصیلی و تجربه کاری خود را قبل از اقدام به مهاجرت، ارزیابی کنید. در مقابل، برای مهاجرت به کانادا فقط مدارک تحصیلی ارزیابی می شود.

از طرف دیگر، ‌در استرالیا ارزیابی مدارک در همه ایالت ها و قلمروها قابل قبول است. اما در کانادا پذیرش رسمی صلاحیت در یک ایالت به معنای پذیرش آن در دیگری نیست. این به این معنی است که برای هر ایالت در کانادا، نیاز به یک پروسه ارزیابی مدارک جدا و مستقل خواهد بود.

فرصتهای شغلی

هر دو کشور نرخ بیکاری نسبتا پایین و اقتصادی قوی دارند و معمولا افرادی که در رشته کاری خود مهارت دارند و همچنین تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارند، بعد از مدتی جست و جو، کار مورد نظر خود را پیدا میکنند.

در ضمن در هر دو کشور استرالیا و کانادا، شغلهای فنی مانند لوله کش، نجار، برقکار و … بسیار مطلوب و پردرآمد هستند و معمولا افرادی که در این زمینه تخصص دارند، زمان زیادی بیکار نمی مانند.

از لحاظ سطح درآمد، حداقل دستمزد در استرالیا به میزان قابل توجهی بیشتر از کاناداست.

آب و هوا

اصلی ترین تفاوت بین دو کشور استرالیا و کانادا، تفاوت در شرایط آب و هوایی آنهاست. این مساله دلیل بسیاری از مهاجرینی است که استرالیا را به کانادا ترجیح میدهند.

سیدنی دارای آب و هوایی معتدل است. دمای هوا در تابستان نسبتا گرم (کمی خنکتر از تهران) و در زمستان متعادل است و بارش برف در زمستان تقریبا بی سابقه است. بارش باران هم در تمام طول سال امری عادی است.

در مقایسه با سیدنی، تورنتو شهری سردسیر با زمستانهایی طاقت فرساست . اختلاف دما در تورنتو در طول شبانه روز بسیار زیاد و رطوبت هم به مراتب بیشتر از سیدنی است. تنها فصل مطلوب در تورنتو تابستان است که میانگین دما در آن حدود ۲۵ درجه سانتیگراد است.

در ضمن احتمالا مطلع هستید که فصلهای سال در این دو کشور بر عکس هستند . به طور مثال،کریسمس در کانادا در فصل زمستان اتفاق می افتد در حالی مردم استرالیا کریسمس را در اوج تابستان جشن میگیرند

اجاره خانه

بدون شک هزینه اجاره خانه یکی از مهمترین فاکتورها برای یک خانواده مهاجر است و متاسفانه هر دو شهر تورنتو و سیدنی جزو شهرهای گران در مسکن به شمار می آیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *