ناتی
5 ژوئن 2020
ترجمه ناتی
21 جولای 2020

ترجمه ناتی استرالیا 

  1. ترجمه ناتی استرالیا چه ترجمه ای است؟ همانطور که می توان از نام حدس زد، این نوع ترجمه مرتبط است با کشور استرالیا. کلمه ناتی، خوانش فارسی  NAATI  است. NAATI نیز شرکتی است که نه دولت استرالیایی مشترکا آن را تاسیس نموده و اداره می کنند. این شرکت در واقع سازمانی است که مسئولیت تعیین، حفاظت و ارتقاء استاندارد های حرفه ای مهم برای صنف ترجمه کتبی و ترجمه شفاهی است.
  2. ترجمه ناتی استرالیا را چه شخصی انجام می دهد؟ شرکت NAATI از سرتاسر دنیا در بسیاری از زبان های زنده من جمله فارسی به دنبال مترجمان واجد صلاحیت می گردد و با احراز صلاحیت شان، آنها را بعنوان مترجم ناتی معرفی می کند و برای آنها مهر ناتی ارسال می نماید. مترجم ناتی ممکن است در دو جهت مجوز فعالیت داشته باشد: مثلا فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی.
  3. آیا ترجمه ناتی استرالیا را همه کشور ها قبول می کنند؟ سوالی که بسیاری از مشتریان به کرات می پرسند این است که اگر ترجمه ناتی انجام دهند می توانند از آن ترجمه ها برای کشور های دیگر نیز استفاده کنند یا خیر؟ کشور هایی مانند نیوزلند، مالزی و آفریقای جنوبی نیز ترجمه ناتی را می پذیرند. بسیاری از متقاضیانی که قصد تحصیل در استرالیا و کشور های دیگر دارند می توانند ترجمه های ناتی خود را به دانشگاه کشور دیگر مانند کانادا ارسال کنند. دانشگاه های کانادا در مراحل بررسی اولیه ترجمه های ناتی را قبول می کنند. کشور دیگری که بنا بر تجربه ترجمه ناتی استرالیا را قبول می کند آلمان است. البته بهتر است در خصوص مورد اخیر (کشور آلمان) تحقیقات بیشتری بعمل آورید.
  4. تعرفه ترجمه ناتی استرالیا به چه صورت است؟ نرخ ترجمه ناتی مطابق با نرخنامه ترجمه رسمی مصوب قوه قضائیه می باشد. البته هزینه مهر ناتی نیز به قیمت های نرخنامه اضافه می شود.
  5. از کجا می توان مترجم رسمی ترجمه ناتی استرالیا (مترجم ناتی استرالیا) پیدا کرد؟ به سایت www.naati.com مراجعه کنید  از پنجره  find a translator or interpreter میتوانید لیست مترجمین ناتی و اطلاعات آنها را پیدا کنید. ابتدا گزینه translator را انتخاب کنید. سپس گزینه Persian to English را از بخش زیرین انتخاب کنید. در صفحه بعد، در فیلتر محل، Iran را انتخاب کنید. نیازی به وارد کردن فیلتر های دیگر نمی باشد. با کلیک کردن apply، فهرست تمامی سیزده مترجم ناتی فعال در ایران به نمایش در می آید. روی هر یک از اسامی مترجمین ناتی که کلیک کنید اطلاعات دقیق وی (من جمله شماره تماس، آدرس ایمیل، تاریخ اعتبار مهر ناتی و نوع مجوز ترجمه) به نمایش در می آید.

تعرفه ترجمه ناتی 1400

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *