ترجمه رسمی ریزنمرات دبیرستان
22 مارس 2020
ترجمه رسمی کارت معافیت
22 مارس 2020

ترجمه رسمی ریزنمرات دانشگاهی

ترجمه مدارک، علی الخصوص ترجمه رسمی مدارک، نیازمند شرایط و ضوابط خاصی می باشد. قبل از پرداختن به شرایط لازم برای ترجمه رسمی مدارک بهتر است اندکی در خصوص ترجمه رسمی و مراحل آن سخن گوییم.  لازم به ذکر است که ترجمه رسمی سه مرحله دارد.

  1. مرحله اول ترجمه رسمی، اصطلاحا “مهر مترجم” نامیده می شود.

دفاتر ترجمه رسمی پس از انجام ترجمه مدرک، ترجمه را بر روی سربرگ های قوه قضائیه پرینت می نمایند و سپس مترجم رسمی قوه قضائیه تمام صفحات ترجمه را مهر و امضا می کند. در ادامه، کپی مدارک ترجمه شده نیز توسط مترجم رسمی مهر و امضا می گردد. در صورتی که مشتری فقط مرحله اول ترجمه رسمی (مهر مترجم) را بخواهد، دارالترجمه رسمی کاورپیج مترجم رسمی خود را تهیه نموده و ترجمه را بهمراه کپی مدارک پلمب نموده و لیبل جمهوری اسلامی ایران را بر روی پلمب صورت گرفته می چسباند.

  1. مرحله دوم ترجمه رسمیدریافت مهر دادگستری است.

اگر مشتری نیازمند مرحله دوم و سوم ترجمه رسمی باشد، ابتدا اطلاعات وی بهمراه اسکن یکی از مدارک وی (کارت ملی، کارت راهنمایی رانندگی، پاسپورت، شناسنامه …) داخل وبسایت اداره امور مترجمان رسمی (که به اختصار سنام نامیده می شود) درج می گردد و سپس نوع مدرکی که ترجمه آن خواسته شده است در سایت مشخص می شود و سپس متن ترجمه صورت گرفته داخل سایت سنام بارگذاری می شود. پس از بارگذاری متن ترجمه، وبسایت سنام، کاورپیجی مخصوص که نام مشتری و نوع مدرک بر روی آن درج شده است ارائه می دهد و دارالترجمه کاورپیج مذکور را پرینت نموده و از آن برای پلمب ترجمه و کپی آن استفاده می کند و بعد لیبل ایران را بر روی پلمب می چسباند.

برای دریافت مهر دادگستری، ترجمه ای که به شیوه فوق الذکر آماده شده بود بهمراه مدرک به اداره امور مترجمان رسمی ارسال می شود تا کارشناسان اداره، ترجمه را بررسی نموده و مهر دادگستری را روی ترجمه ها نقش نمایند. کارشناسان دو مهر را بر روی ترجمه ها نقش می نمایند:

الف)  مهر اول بر روی لیبل جمهوری اسلامی ایران نقش می شود. مهری که بر روی لیبل می خورد، یک مهر دایره ای شکل است.

ب)  مهر دوم نیز یک مهر مستطیلی شکل است که بر روی آخرین صفحه ترجمه نقش می شود.

برخی مواقع مشتریان تمایل دارند برای دریافت سریع تر تائیدات دادگستری، خود شخصا برای دریافت مهر دادگستری به اداره امور مترجمان مراجعه کنند. اداره امور مترجمان در تهران، میدان حسن آباد، پشت آتش نشانی، کوچه شهید صدری، پلاک 48، طبقه اول واقع می باشد.

  1. مرحله سوم ترجمه رسمیدریافت مهر وزارت امور خارجه است. این مرحله بعد از مرحله مهر دادگستری قرار دارد یعنی پس از دریافت مهر دادگستری، ترجمه ها بهمراه مدارک به وزارت امور خارجه واقع در میدان امام خمینی، باغ ملی، وزارت امور خارجه، ساختمان شماره 9 (ساختمان تائیدات) ارسال می شوند. در این مرحله، بر روی صفحه آخر ترجمه مهر خارجه نقش می شود که مهری با متن انگلیسی است. در اکثر موارد، کارکنان امور خارجه، صفحه آخر ترجمه را تا نموده و سپس مهر خارجه را روی قسمت تا خورده نقش می کنند.

شرایط مورد نیاز برای ترجمه رسمی ریزنمرات دانشگاهی:

(A) اگر فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی هستید: باید از واحد دانشگاهی خود درخواست صدور ریزنمرات نهایی را بنمایید. معمولا واحد دانشگاهی خود ریزنمرات دانشجو را به سازمان مرکزی ارسال می نماید. در هر صورت، ریزنمرات دانشگاه آزاد می بایست دارای مهر سازمان مرکزی و امضای مدیر کل دانش آموختگان دانشگاه باشد.

(B) اگر فارغ التحصیل دانشگاه های زیرمجموعه وزارت بهداشت یعنی دانشگاه های علوم پزشکی هستید: ابتدا باید برای ریزنمرات دانشگاهی خود مهر و امضای دایره ای شکل وزارت بهداشت مضمون بر اینکه “ترجمه و تائید این مدرک توسط وزارت امور خارجه بلامانع است” را اخذ نمایید.

(C) اگر فارغ التحصیل دانشگاه های زیرمجموعه وزارت علوم هستید: ابتدا باید در سامانه سجاد ثبت نام و درخواست صدور تائیدیه نمائید. معمولا ظرف چند روز، تائیدیه ای با فرمت پی دی اف برای شما ارسال می شود که حاوی نام و نام خانوادگی، مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و QR CODE احراز اصالت مدرک است. البته باید خاطر نشان کنیم که اخذ تائیدیه از سامانه سجاد امری است که اخیرا (حدودا از هفت ماه قبل) استقرار یافته است.

قبل از سامانه سجاد، ترتیب دیگری برای اخذ تاییدات وجود داشت که نهایتامهر برجسته “وزارت علوم، تحقیقات و فناوری – اداره کل امور دانشجویان داخل” و امضا، ردیف و تاریخ تائیدیه وزارت علوم  در صفحه آخر ریزنمرات درج میشد. پس اگر در صفحه آخر ریزنمرات شما، مهر برجسته و امضای وزارت علوم وجود داشته باشد دیگر نیازی به اخذ تائیدیه از سامانه سجاد نخواهید داشت.

هزینه ترجمه رسمی ریزنمرات دانشگاهی:

ترجمه هر ترم ریزنمرات دانشگاهی طبق نرخنامه فعلی 18000 تومان برای زبان انگلیسی و 22000 تومان برای زبان های غیرانگلیسی است. بعبارت دیگر اگر متقاضی ترجمه ی ریزنمرات دانشگاه، دوره مثلا کارشناسی خود را 8 ترمی به پایان رسانده باشد هزینه ترحمه ریزنمرات وی به زبان انگلیسی 144000تومان خواهد شد. هزینه خدمات دفتری طبق نرخنامه فعلی 15000 تومان است. جمع مبلغ ترجمه و مبلغ خدمات دفتری، هزینه ترجمه رسمی مرحله اول است.

اگر متقاضی خواهان ترجمه و تائیدات باشد، به مبلغ فوق هزینه تائیدات دادگستری، هزینه تائیدات خارجه و هزینه نماینده اضافه می گردد. هزینه تائیدات خارجه بسته به تعداد صفحات ترجمه تغییر می نماید.

برای کسب اطلاع از هزینه دقیق ترجمه و تغییرات احتمالی آن،  با شماره های دارالترجمه حامی اکسیر 44287904 و 44287851 تماس حاصل نمائید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *