ترجمه فوری ناتی
ترجمه فوری ناتی استرالیا ترجمه ناتی با فوریت
24 جولای 2018
ترجمه اسناد و مدارک
23 نوامبر 2018
ترجمه رسمی مدارک و اسناد

ترجمه رسمی مدارک و اسناد

ترجمه رسمی مدارک و اسناد

ترجمه رسمی اسناد و مدارک به زبان های مختلف من جمله روسی، ترکی استانبولی، ایتالیایی، عربی، انگلیسی و غیره

کلیاتی درباره ترجمه رسمی اسناد و مدارک

 ترجمه رسمی اسناد و مدارک اولین گامی است که متقاضیان مسافرت به کشور های خارجی یا تحصیل و اقامت در چنین کشور هایی باید بردارند. ترجمه رسمی اسناد و مدارک توسط مترجم رسمی قوه قضائیه و بر روی سربرگ های مخصوص قوه قضائیه صورت می گیرد. پس از ترجمه با مهر مترجم، در صورت نیاز ترجمه ها به تایید دادگستری و امور خارجه نیز می رسند.

   ترجمه رسمی اسناد و مدارک نیازمند شرایط و ضوابطی است که دستور العمل اداره کل امور اسناد و مترجمان قوه قضائیه آنها را تعیین می نماید. بر اساس این دستور العمل، ترجمه رسمی اسناد و مدارک و تاییدات آنها مستلزم احراز برخی شرایط و نیز تأمین برخی مدارک است. بطور مثال، سند ازدواج برای اینکه ترجمه رسمی شود باید همراه با شناسنامه احد زوجین به دارالترجمه ارائه گردد. بعبارت دیگر بدون ارائه شناسنامه احد زوجین ترجمه رسمی سند ازدواج انجام نمی شود.

 مدت زمان لازم برای ترجمه رسمی اسناد و مدارک 

مدت زمان لازم برای ترجمه رسمی اسناد و مدارک معمولا سه الی چهار روز کاری است. البته با توجه به سیستم جدید اداره کل امور اسناد و مترجمان رسمی که سنام نام دارد، این مدت می تواند طولانی تر هم باشد. قیمت ترجمه رسمی اسناد و مدارک نیز با توجه به تعرفه اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضائیه تعیین می گردد.

هزینه ترجمه رسمی اسناد و مدارک

قیمت ترجمه رسمی اسناد و مدارک متشکل از چهار بخش است: تعرفه ترجمه ، هزینه خدمات دفتری،  هزینه تاییدات دادگستری و امور خارجه و هزینه نماینده. هزینه تائیدات و نماینده تحت عنوان تائیدات مطرح می شود. هزینه ترجمه رسمی اسناد و مدارک بسته به نوع مدرک متفاوت است. برای اطلاع از هزینه ترجمه رسمی اسناد و مدارک می توانید به وب سایت دارالترجمه ناتی اکسیر مراجعه نمایید. همچنین می توانید از طریق لینک ترجمه رسمی اسناد و مدارک اطلاعات مورد نظر خویش را کسب نمایید. اداره کل امور اسناد و مترجمان حدودا در اردیبهشت 97 نرخنامه جدید را ارائه نمود که در حال حاضر مبنای تعیین هزینه ها می باشد.

ترجمه رسمی از زبان های خارجی به فارسی

   ترجمه رسمی اسناد و مدارک در این دارالترجمه به زبان های مختلف من جمله انگلیسی، روسی، عربی، ترکی استانبولی، آلمانی و فرانسه صورت می گیرد. همچنین ترجمه رسمی اسناد و مدارکی که به زبان های فوق الذکر می باشد پس از ممهور شدن به مهر کنسولگری ایران در کشور صادر کننده و متعاقبا مهر وزارت امور خارجه ایران،  به زبان فارسی صورت می گیرد.

    برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ترجمه رسمی اسناد و مدارک با دفتر دارالترجمه ناتی اکسیر تماس حاصل نمایید. مسئولین دفتر پاسخگوی تمامی سوالات شما درباره ترجمه رسمی اسناد و مدارک خواهند بود.

تجربه ای دلپذیر در زمینه ترجمه رسمی اسناد و مدارک ، با دارالترجمه ناتی اکسیر 44287904 و 44287851

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *