ترجمه ناتی و مهر ناتی در غرب تهران
4 می 2017
ترجمه با مهر ناتی در دارالترجمه ناتی اکسیر
22 ژوئن 2017

آزمون ناتی در ایران

دارالترجمه ناتی اکسیر

اگر نیازمند راهنمایی در خصوص آزمون ناتی هستید با دارالترجمه ناتی اکسیر تماس حاصل نمایید.

همانطور که در مطالب قبلی شرح آن رفت، واژه ناتی (NAATI) مخفف عبارت National Accreditation Authority for Translators and Interpreters می باشد که یک مرجع استرالیایی است که از صلاحیت اعطای مدرک مترجمی کتبی و شفاهی معتبر برای استرالیا و نیوزلند برخوردار است. هر شخصی که در زمینه ترجمه اشتغال دارد، صرفنظر از زبانی که ترجمه را از آن زبان به انگلیسی و بالعکس صورت می دهد، می تواند با رعایت شرایط اعلامیِ این مرجع در آزمون اعطای مدرک شرکت جوید. فعالیت در هر یک از جهت های ترجمه (از یک زبان غیر انگلیسی به انگلیسی و از انگلیسی به یک زبان غیر انگلیسی) نیازمند مدرکی مجزا و متعاقباً آزمونی جداگانه می باشد. بعبارت دیگر، اگر یک مترجم ناتی با شرکت در آزمون ناتی موفق به اخذ مدرک ترجمه مثلاً از آلمانی به انگلیسی شده باشد فقط مجاز است در این جهت (آلمانی به انگلیسی) ترجمه انجام دهد و لذا ترجمه وی از انگلیسی به آلمانی معتبر نخواهد بود.

اگر شما خواننده عزیز نیز علاقمند به دریافت مدرک ناتی از طریق شرکت در آزمون ناتی هستید باید روند ذیل را دنبال نمایید ابتدا باید ایمیلی به مرجع NAATI ارسال نموده و شرح سوابق خود را به آنها اعلام نمایید و از آنها واجد شرایط بودن یا نبودن خود را جویا شوید. در صورتی که مرجع NAATI واجد شرایط بودن شما را تأیید نماید، هزینه ای را که باید برای شرکت در آزمون ناتی باید بپردازید اعلام می کند. چون متقاضیان مقیم ایران مشمول آزمونی ناتی از نوع Overseas Accreditation می باشند لذا هزینه ای که باید برای این نوع آزمون ناتی پرداخت نمایند چیزی بالغ بر 6 میلیون تومان می گردد. مرجع NAATI همچنین ارسال برخی مدارک را از متقاضی آزمون ناتی درخواست می نماید. متقاضی آزمون ناتی باید رسید حواله ی هزینه آزمون ناتی را همراه با سایر مدارک درخواستی بوسیله پست (مثلا دی. اچ. ال) برای مرجع NAATI ارسال می نماید. ناتی پس از دریافت رسید حواله هزینه آزمون ناتی، ابتدا پرداخت را پردازش می کند که این امر دو هفته بطول می انجامد. پس از پردازش موفقیت آمیز پرداخت شما بابت هزینه آزمون ناتی، ظرف 12 هفته بعد طی نامه یا ایمیل، زمان و مکان برگزاری آزمون ناتی به شما اعلام می گردد . . .

آزمون ناتی چنین امکانی را برای شما فراهم می آورد. مدرک ترجمه ناتی در هر دو جهت فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی اعطاء می شود. کسب جهت انگلیسی به فارسی راحت تر است و دانشجویان یا کسانی که مایل به اقامت یا تحصیل یا کار در استرالیا و نیوزلند می باشند می توانند با کسب این مدرک به امتیازات خود بیفزایند.

افزون بر این، موفقیت در آزمون ناتی پنجره های جدیدی به روی شما در زمینه اشتغال می گشاید. شما با موفقیت در آزمون ناتی و کسب مدرک مترجمی ناتی می توانید به تدریس ترجمه برای آزمون ناتی بپردازید، در جهتی که در آن مجاز به ترجمه ناتی شده اید به شغل ترجمه بپردازید و یا موفق به اخذ اقامت در استرالیا و نیوزلند شوید و در آنجا به شغل ترجمه برای ایرانیان مقیم استرالیا و نیوزلند بپردازید. اینها تنها تعداد معدودی از فرصت هایی است که موفقیت در آزمون ناتی در اختیار شما قرار می دهد.

دارالترجمه ناتی اکسیر به کمک سه مترجم ناتی خود شما را از ابتدای مسیر یا انتهای آن (کسب مدرک مترجمی ناتی) هدایت می کند. برای اطلاعات بیشتر با دارالترجمه ناتی اکسیر تماس حاصل نمایید. آزمون ناتی را با دارالترجمه ناتی اکسیر تجربه کنید.

 

دارالترجمه ناتی اکسیر شما متقاضی عزیز را برای آزمون ناتی استرالیا آماده می سازد

قدم به قدم تا آزمون ناتی استرالیا با دارالترجمه ناتی اکسیر

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *