ترجمه ناتی
21 جولای 2020
تخفیف تعرفه ترجمه ناتی در دوران کرونا
25 جولای 2020

شرایط و مدارک لازم برای ویزای تحصیلی استرالیا

دو نکته مهم که باید در ابتدای امر یعنی پیش از ارسال تقاضا برای ویزا صورت داده باشید عبارتند از: 1. در استرالیا تحصیل شما آنهم بصورت فول تایم از سوی یکی از مراکز آموزشی تضمین شده باشد. یعنی مرکز آموزشی مذکور شما را پذیرفته باشد.  2. امکانات رفاهی لازم را تدارک دیده باشید آنهم برای تمام مدت زمان اقامت خود در استرالیا. این امر برای افراد زیر 18 سال جزء لوازم است.

برای تحصیل، شما می بایست ثبت نام خود را در یکی از دوره هایی که در سیستم  CRICOS فهرست شده اند صورت دهید. (CRICOS یکی از وبسایت های رسمی دولت استرالیا که در آن نام تمامی موسسات تحصیلی استرالیایی و دوره هایی که آنها ارائه می دهند درج شده است). پس از ثبت نام در یکی از دوره های ارائه شده در وبسایت مذکور، باید تائیدیه ثبت نام (Confirmation of Enrollment: CoE) را نیز تهیه نموده و آن را به همراه درخواست ویزا ارسال کنید. صرفا CoE مورد پذیرش است و نه هر گونه نامه ای که موسسه تحصیلی مذکور در این خصوص صادر نموده است.

نکته مهم: شما می توانید برای بیش از یک دوره ثبت نام کنید. در نتیجه دردرخواست ویزا باید برای بیش از یک دوره درخواست بدهید و همچنین باید همه کد های مربوط به تائیدیه ثبت نام را در فرم درخواست ویزا وارد نمائید تا برای تمامی دوره ها ویزا کسب نمائید در غیر اینصورت احتمال دارد ویزای شما صرفا برای کد تائیدیه ثبت نامی که آن را ارسال کرده بودید صادر شود.

برخی شرایط وجود دارد که در صورت احراز آنها دیگر نیازی به ارسال تائیدیه ثبت نام نخواهید داشت:

1. در مقطع تحصیلات تکمیلی بوده و در حوزه تحقیق و پژوهش اقدام کرده باشید. مسما در اینصورت باید موسسه تحصیلی شما نامه ای دال بر دانشجوی پژوهشی بودن شما ارائه کرده باشد.

2. از سوی وزارت دفاع استرالیا حمایت مالی شده باشید و نامه sponsorship مربوطه را ارائه کنید.

3. ازسوی وزارت امور خارجه استرالیا حمایت مالی شده باشید و نامه sponsorship مربوطه را ارائه نمایید.

4. و در آخر، با ارائه نمودن فرم AASES نشان دهید که دانشجوی تبادلی ثانویه هستید.

و اما مانند هر ویزای دیگری شما در خصوص این ویزا نیز باید اداره مهاجرت استرالیا را متقاعد نمائید که قصد شما از تحصیل در استرالیا، اقامت موقت در آن کشور است و لاغیر.

یکی دیگر از شرایطی که در بسیاری از اشکال ویزا باید توسط متقاضی احراز شود “شرایط لازم برای زبان انگلیسی” می باشد. اگر الزامی باشد که مدرک مهارت های زبان انگلیسی خود را ارائه نمایید، مدرک اخیر را نیز باید بهمراه درخواست ویزا ارائه کنید؛ در غیر اینصورت احتمال آن وجود دارد که ویزای تحصیلی شما لغو شود.

مدارک تمکن مالی نیز از مواردی است که ممکن است ارائه آن در زمان درخواست ویزا ضروری باشد یا اینکه طی فرایند درخواست ویزا، ارائه آن از شما خواسته شود. در خصوص افرادی که موردحمایت مالی وزارت دفاع یا وزارت خارجه استرالیا هستند نامه اسپانسرشیپ این وزارتخانه ها کفایت می کند. در خصوص دانشجویان تبادلی نیز ارائه فرم AASES کفایت می کند. ارائه یکی از موارد ذیل بعنوان تمکن مالی کفایت می کند:

  1. مدرک تمکن مالی که هزینه سفر به استرالیا، مخارج روزانه زندگی به مدت یکسال، هزینه تحصیل شخص محصل و نیز هزینه های همراهان وی را پوشش بدهد.
  2. فرم AASES برای دانشجویان تبادلی
  3. مدرکی که اثبات کند درآمد سالیانه لازم را کسب می کنید.
  4. همانطور که فوقا قید شد؛ نامه اسپانسرشیپ وزارت دفاع یا وزارت خارجه

نکته حائز اهمیت آن است که اگر پس از صدور ویزای تحصیلی متقاضی اصلی، فردی از خانواده بخواهد درخواست ویزا بدهد او نیز می بایست تمکن مالی خود را به شرح فوق اثبات نماید.

در خصوص شرط “سلامت” نیز باید بگوئیم این شرط نیز باید موجود باشد. در صورت طولانی بودن محتمل فرایند ارزیابی (گاها چندین هفته) می توانید گزینه ارزیابی سلامت قبل از تسلیم درخواست ویزا را انتخاب نمایید.

برای احراز شرط “شخصیت” متقاضی می بایست به برخی سوالات شخصیتی مطرح در درخواست ویزای تحصیلی جواب دهد.

در طول اقامت در استرالیا متقاضی می بایست تجت پوشش بیمه درمانی مناسب قرار داشته باشد. این بیمه می تواند بیمه سلامت دانشجویان خارجی یا همان OSHC باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *