ترجمه تخصصی متون پزشکی
10 اکتبر 2017
ترجمه اسناد و مدارک
14 فوریه 2018
سیستم جدید ناتی

سیستم جدید ناتی

سیستم جدید ناتی

شرکت ناتی اخیرا سیستم خود را تغییر داده است بدین توضیح که نیاز است مترجمین ناتی که در حال حاضر تحت عنوان accreditation  یا recognition  واجد عنوان مترجم ناتی شناخته شده اند به سیستم اعتباردهی جدید ناتی وارد شوند.

بدین منظور مترجمین ناتی فوق الذکر باید مرحله گذر (transition) را پشت سر گذارند بدین صورت که از اکتبر 2017 به بعد تقاضا نامه گذر را تکمیل و ارائه دهند و در صورت پذیرفته شدن در سیستم جدید، مدارج و مدارک جدید الصدور از ژانویه 2018 معتبر خواهد بود.

و اما چرا و به چه دلیل مترجمین ناتی فعلی باید وارد سیستم جدید اعتباردهی ناتی شوند؟

ناتی از اوایل سال 2018 سیستم اعتباردهی جدیدی را برای سکتور ترجمه کتبی و شفاهی در استرالیا ارائه می نماید. اعتباردهی ناتی در واقع همچون استانداردی برای صنعت ترجمه و کسانی  است که در این صنعت اشتغال دارند یا خواهند داشت. سیستم جدید ناتی در واقع گامی مهم در راستای حرفه ای و تخصصی سازی سکتور ترجمه کتبی و شفاهی در استرالیا می باشد و در بلند مدت موجب شکل گیری استاندارد های بهبود یافته بیشتری خواهد گردید.

مزایای سیستم جدید اعتباردهی ناتی

جدای از این امر که سیستم اعتباردهی ناتی اصولا برای مصرف کنندگان خدمات ترجمه کتبی و شفاهی بوجود آمده است، ولی می توان گفت که مزیت های سیستم جدید سرتاسر صنعت ترجمه را در بر می گیرد. مصرف کنندگان دسترسی برابر و یکسانی به خدمات حقوقی، پزشکی، دولتی و غیره خواهند داشت. از سوی دیگر اعتماد و اطمینان بیشتری به کیفیت، قابلیت و صلاحیت مترجم خواهند یافت. همچنین سیستم جدید به ناتی امکان می دهد ترجمه های ضعیف یا غیر حرفه ای را بهتر مدیریت نماید.

از بعد صنعت ترجمه نیز باید بگوئیم که سیستم جدید ناتی به صنعت  و حرفه ترجمه بهای بیشتری داده خواهد شد. مدارج و مدارکی که ناتی استرالیا اعطاء می نماید از اعتبار بین المللی بالاتری بهره مند خواهد گشت. فرصت های بهتری برای ایجاد کمپین های حقوق و دستمزد در این صنعت بوجود خواهد آمد و  پیشرفت بیشتری در زمینه آموزش رسمی و رشد حرفه ای صورت خواهد پذیرفت.

و اما در خصوص شخص مترجمین باید بیان نمود که سیستم جدید ناتی فرصت های شغلی بهتری را برای مترجمین ناتی که به سیستم جدید وارد شده اند به ارمغان می آورد. پتانسیل درآمد زایی این مترجمین نیز بواسطه برخورداری از مدرک جدید بالاتر خواهد بود. مترجمین ناتی در سیستم جدید بعنوان متخصصین ترجمه ناتی در تیمی چند رشته ای شناخته خواهند شد و دسترسی بهتری به فرصت های رشد حرفه ای خواهند داشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *